Kaip vyksta tinklapių kūrimas?

Sunku ginčytis, kad tinklapių kūrimas yra aktuali tema bei rūpimas klausimas tiek kūrėjams tiek ir užsakovams. Juk kasdien naršome internete ir užsukame į dešimtis ar net šimtus tinklapių, ypač kai ieškome pirkinių ar įvairių paslaugų. Jau pripratome visą informaciją apie prekes, paslaugas ir jų tiekėjus rasti vienoje vietoje – įmonės ar įstaigos tinklapyje. Pavyzdžiui, prieš eidami pas naują kirpėją norime pamatyti jau atliktus jos darbus, pasiskaityti komentarus, kurie neretai rašomi pačiame įmonės tinklapyje, sužinoti darbo laiką ir paslaugų kainas. Ir visa tai pateikiama vienoje vietoje. Taip sutaupome ne tik laiko, bet ir pinigų, nes nereikia skambinti ir teirautis darbo laiko ar paslaugų kainos. Įmonės tinklapis taip pat gali sukelti pasitikėjimą arba priešingai – potencialus klientas vien dėl nepatrauklaus ar neišpildyto internetinio puslapio gali nuspręsti  paslaugomis nesinaudoti.

Tačiau ar dažnai susimąstome kas kuria tinklapius? Kokia kūrimo eiga ir kaina? Visa kūrybinė virtuvė interneto vartotojui nėra matoma ir jį pasiekia tik galutinis rezultatas, iki kurio, deja, dažnai veda ilgas ir duobėtas kelias. Tai kaipgi vyksta tinklapių kūrimas?

Kiekvieno tinklapio kūrimas prasideda nuo užsakovo. Tai gali būti įmonė ar fizinis asmuo vykdantis individualią veiklą (prekyba, paslaugos ir t. t.). Viskas prasideda nuo užsakovo noro, o užsakovas dažniausiai turi ir viziją, kurią įgyvendinti kreipiasi į profesionalus. Tiesa, svarbu paminėti, kad susidūrus dviems pusėms (mėgėjo ir profesionalo) gali kilti ir nesutarimų. Galbūt užsakovas prašo kažko neįgyvendinamo ar labai primityvaus ir visiškai netinkančio ar neatspindinčio jo veiklos. Tuomet visada ieškoma išeičių, nes užsakovas tikisi gauti kokybišką ir patinkančią svetainę, o kūrėjas – atlyginimą už jo kruopštų ir sudėtingą darbą.

Tuomet seka kitas, bene rimčiausias ir atsakingiausias darbas, padėsiantis pagrindus visai svetainei – struktūros kūrimas, pagrindinių elementų ir dizaino parinkimas arba sukūrimas. Šis etapas yra svarbiausias užsakovui. Jis turi atsakingai rinktis, nes tai bus jo būsimos svetainės veidas. Kadangi  tinklapių kūrimas yra kruopštus ir atsakingas darbas, todėl padėti visada pasiruošęs profesionalus kūrėjas. Svarbu skrupulingai išsiaiškinti visas smulkmenas, nes prie struktūros ir dizaino praleidžiama daugiausiai laiko. Čia užsakovo užduotis – apgalvoti ir atsakingai pasirinkti, o kūrėjo – sužinoti visus reikiamus, net ir smulkiausius užsakovo pageidavimus, kad galutinis svetainės variantas patenkintų klientą.

Galiausiai svetainė parodoma užsakovui. Tuomet, užsakovui prašant, dar galima atlikti smulkius pataisymus. Taisoma tol, kol užsakovas tampa visiškai patenkintas darbu ir gauna norus ir viziją atitinkantį ir veiklą ar įmonę puikiai reprezentuojantį interneto tinklapį.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *