Stogo vėdinimo svarba ir galimybės

Lygiai taip pat, kaip žmogui reikalingas kvėpavimas, namui reikalingas oras bei vėdinimas. Žinoma, tai prieštarauja daugeliui sprendimų, kuriuos priimame statybų metu. Niekam ne paslaptis, jog stengiamės išsirinkti kuo sandaresnius langus, kuriuose nebūtų plyšių ar tarpų. Ta pati taisyklė galioja renkantis sienų medžiagas ir kitus aspektus. Visgi, vienu ar kitu būdu būtina pasirūpinti, jog namas kvėpuotų. Stogas yra ta namo dalis, kuri turėtų būti sandariausia. Visgi, sandarumas ir vėdinimas neturi nieko bendra. Stogo vėdinimas jokiu būdu nereiškia, jog jame bus plyšiai per kuriuos išeis šilumas ar ims kapsėti lietaus lašai. Tai speciali sistema, kuri leidžia cirkuliuoti orui, palaikydama pačias geriausias medžiagų savybes bei funkcijas. Taigi, jei nebuvote apie tai susimąstę, pateiksime jums vertingos informacijos.

Pradėkime nuo to, kodėl namo stogui reikalingas vėdinimas. Tai, jog patalpose reikalingas šviežias oras ir jo cirkuliacija, regis, suprantama visiems, tačiau kodėl neskiriame dėmesio stogui? Kaip žinia pastarasis turi prisitaikyti prie įvairių veiksnių: namuose esančios šilumos bei garų, lauko temperatūrų skirtumų ar drėgmės. Jei jūsų namo konstrukcijose nebus įrengtas stogo vėdinimas, visi šie veiksniai sukels nemalonius padarinius, kurie gali turėti įtakos ne tik sveikatai, tačiau ir saugumui. Šiluma ir drėgmė – puiki terpė pelėsiui bei bakterijoms. Būtent su šiomis problemomis neretai susiduria gyventojai, kurie nebuvo pagalvoję apie vėdinimo sistemas. Atsiradusį pelėsį pašalinti labai sudėtinga, na o jei nekeisite konstrukcijos, jis vėl atsinaujins. Taigi, jei nenorite susidurti su šiomis problemomis ateityje, renkantis stogo medžiagas, pagalvokite ir apie vėdino sistemas bei visas esamas galimybes.

Perkant medžiagas namo statyboms, visada renkamės tas, kurios, mūsų nuomone, yra ilgaamžiškiausios bei kokybiškiausios. Visgi, jei neįrengsite stogo vėdinimo, visa tai bus veltui. Nuolatinėje drėgmėje bei šilumoje esančios statybinės konstrukcijos praranda savo savybes bei gali pradėti kelti pavojų jūsų ir artimųjų saugumui. Tokiose sąlygose konstrukcijos neretai ima irti, na o tai galų gale reiškia remonto darbus bei papildomas investicijas. Tai tikras paradoksas, rinkotės brangesnes medžiagas tam, jog galėtumėte džiaugtis kokybe, o jau po kelių metų pastebite atsiradusias problemas. Visgi, naudojamos medžiagos stogui dar nėra vienintelis aspektas, kuriam reikia skirti dėmesį. Jūsų akiratyje turėtų atsirasti ventiliacijos kaminėliai, vėdinimo sistemų galimybės bei puikių specialistų pagalba ir žinios. Tik tokiu atveju galėsite džiaugti patvariu namu, puikiomis gyvenimo sąlygomis bei saugumu. Tai investicija, kuri tiesiog būtina kiekvieno namo savininkui.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *