Osteopatas padės išspręsti įvairias sveikatos problemas

Osteopatija – tai toks gydymo metodas, kuris padeda atstatyti pažeistus sąnarius ir raumenis, ar bent iš dalies pagerinti jų funkcionavimą. Osteopatijos tikslas – tik rankų judesiais pagerinti paciento būklę nenaudojant jokių vaistų. Šis metodas remiasi principu, kad visos kūno struktūros dalys yra labai glaudžiai susijusios, todėl tam tikri sričių masažas ar kitoks veikimas rankomis gali padėti išspręsti įvairias sveikatos problemas. Osteopatas, čiuopdamas raumenis, kaulus ir sąnarius, gali padėti nustatyti  sveikatos sutrikimų priežastį, ir gali paskirti tinkamą gydymą be jokių vaistų. Šiuo metu galima išskirti tikrai nemažai osteopatijos sričių, taigi, kuri jų gali būti taikoma esant tam tikriems sveikatos sutrikimams, ir ką svarbu žinoti apie šį gydymo metodą?

Pagrindinės osteopatijos sritys

  • Struktūrinė osteopatija – tai toks gydymo metodas, kuris yra skirtas gydyti ir stiprinti judėjimo sistemą. Pavyzdžiui, osteopatas tokią metodiką gali taikyti tada, kai pacientui yra iškrypę stuburo slanksteliai, ar tuomet, kai tiesiog skundžiamasi tam tikrais stuburo skausmais;
  • Visceralinė osteopatija yra pritaikyta gerinti vidaus organų funkcionavimą. Osteopatas, taikydamas tam tikrus gydymo metodus, gali paskatinti normalios medžiagų apykaitos atsistatymą, pagerinti limfos tekėjimą, ir t.t. Gydymo metu yra veikiami visi vidaus organai, todėl galima pagerinti jų funkcionavimą;
  • Kranialinė osteopatija labai dažnai yra taikoma tuomet, jei pacientas skundžiasi galvos skausmais. Kranialinė osteopatija gali paveikti net ir psichoemocinę paciento būklę, todėl gali būti išsprendžiami labai įvairūs negalavimai. Niekam ne paslaptis, kad tam tikri sveikatos sutrikimai neretai yra streso padarinys, todėl labai svarbu tai, kad būtų pašalinama įtampa. Osteopatas, masažuodamas paciento galvą, gali padėti paprasčiau atsipalaiduoti, taigi, sistemingai taikant osteopatiją galima pasiekti ilgalaikių rezultatų. Nors neretai yra manoma, kad kaukolės kaulai yra vientisi ir nejudrūs, tačiau tai nėra tiesa – iš tiesų jie yra sudaryti iš daugybės kaulų, kurie tarpusavyje sujungti siūlėmis. Šių siūlių vietose kaulai yra paslankūs, todėl juos išjudinus galima sumažinti intrakranijinį spaudimą bei atpalaiduoti smegenų struktūras – būtent tai gali padėti pašalinti galvos skausmo priežastis.

Kas atliekama osteopatijos užsiėmimų metu?

Pirmiausia osteopatas rankomis apčiuopia paciento raumenis, įvertina jų tonusą, bei įsitempimą. Apžiūros metu paciento gali būti prašoma pasilenkti, rankomis pasiekti kojų pirštus, pavaikščioti, ir t.t. Visa tai gali padėti kur kas paprasčiau nustatyti paciento raumenų būklę, tačiau ne ką mažiau svarbu ir tai, kad osteopato rankos būtų pakankamai gerai išlavintos, ir leidžiančios pastebėti tam tikrus sutrikimus. Renkantis tinkamiausius specialistus rekomenduojama neskubėti, ir pirmiausia įvertinti, kaip apie jį atsiliepia pacientai. Nors gana dažnai yra manoma, kad osteopatijos metodai gali būti pernelyg skausmingi, tačiau tai tikrai nėra tiesa. Procedūrų metu minkštieji audiniai yra masažuojami, atliekamos korekcijos taikant tempimą ar kitus specifinius judesius. Taip pat gali būti taikoma ir staigaus stumtelėjimo technika – dažniausiai ji reikalinga tais atvejais, kada sąnarius tenka atstatyti į taisyklingą padėtį. Šios procedūros metu galite išgirsti trakštelėjimą, tačiau išsigąsti tikrai nereikėtų, nes tai reiškia, kad sąnariai yra atstatomi į vietą. Kartais pakanka vos poros stumtelėjimų, po kurių galima pamiršti jus varginusius skausmus, taigi, drąsiai galima teigti, kad osteopatas daro tikrus stebuklus – juk kartais yra vartojami gana stiprūs vaistai, kurie ne visada duoda teigiamų rezultatų. Gydymas natūraliais metodais sveikatai visada yra kur kas naudingesnis, nes galima būti tikriems, kad tuomet, jei paskirta metodika nepadės, ji tikrai nepakenks.

Kokias ligas gali gydyti osteopatas?

Nors gali atrodyti, kad osteopatija apima vien tik raumenų, sąnarių ir kaulų sutrikimus, tačiau tai tikrai nėra tiesa. Osteopatų pacientais neretai tampa sportininkai, kurie tam tikru gyvenimo laikotarpiu buvo patyrę traumų, taip pat ir moterys po gimdymo, stresą patiriantys asmenys, ir t.t. Osteopatas gali padėti pagerinti  raumenų tonusą, atstatyti taisyklingą stuburo padėtį, pagerinti vidaus organų veiklą, nugalėti galvos skausmus, ir t.t. Suaugusieji į osteopatą neretai kreipiasi tada, jei jaučiamas skausmas nugaros apačioje ar kai skundžiamasi raumenų skausmais, o vaikams osteopatas gali padėti tada, jei yra sutrikęs vystymasis, jei pasireiškia skoliozė, plokščiapadystė, ir t.t. Atminkite, kad osteopatija apima tikrai daug sričių, tad didelė tikimybė, kad esant tam tikriems sutrikimams galės pagelbėti osteopatijos srities specialistas.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *