Lauko šviestuvai Jūsų namams

Gyvenimas nuosavame name, ar kotedže turi išties daug privalumų. Privatumas, didesnės erdvės, o taip pat ir galimybė turėti savo žemės lopinėlį – tai dalykai, kurie užburia ne vieną. Visgi, negalima pamiršti, jog privatumas turėtų būti neatsiejamas nuo saugumo, na o gyvenant nuošaliau nuo kaimynų, vakarai gali būti ne tokie jaukūs, kaip tikėjotės. Tamsa pro langus, neaiškūs garsai – tai natūralu, tačiau saugumo tikrai nepriduoda. Ar galite visa tai pakeisti? Tikrai taip! Viskas ko reikia, tai tinkamai pasirinkti lauko sviestuvai, kurie ne tik leis lengviau atsikvėpti, bet tuo pačiu sukurs jaukią lauko aplinką. Dažniausiai statybų metu didžiąją dalį pinigų skiriame namo įrengimui, na o atėjus laikui imtis lauko dizaino ar apželdinimo – pinigų jau neturime tiek, kiek reikėtų. Čia sprendimų ir galimybių yra be galo daug, tačiau jos kainuoja. Tiesa, apšvietimas gali būti sutvarkomas ir be didesnių išlaidų, tačiau visi sprendimai turi būti apgalvoti iš anksto. Taigi, ko vertėtų nepamiršti statant namus? Kur lauke jums labiausiai reikalingas apšvietimas? Štai keli patarimai bei pasiūlymai.

Pradėkime nuo paprasčiausių, tačiau taip pat ir būtiniausių aspektų. Tai sviestuvai prie lauko durų ir garažo. Abi šviesos gali veikti nuo judesio daviklio, mat grįžtant namo tamsiu parps metu, įjungti jungiklį iš namų gali nebūti kam. Tai patogiausias sprendimas, kuris jums leis jaustis saugiau ir užtikrinčiau, kadangi aplinka, kurioje esate, bus apšviesta. Šių šviestuvų galingumas priklauso nuo namo – sklypo dydžio, bei to, kiek planuojate šviestuvų teritorijoje. Jei jų bus ne vienas, galite išsisukti ir su mažiau galingu apšvietimu prie garažo, tačiau jei tai vienintelė kiemo šviesa, nepabijokite ir investuokite į galingą aparatą. Jei gyvenate prie miško, išties gera minti pastatyti bent kelis šviestuvus prie medžių, tolumoje. Jie padės geriau įvertinti teritoriją ir matyti kas vyksta net ir toliau nuo jūsų namų. Jie visa teritorija apjuosta tvora, tolimiausiuose kampuose apšvietimas leis apšviesti ko ne visą kiemą, na o tai be jokios abejonės leis jaustis saugiai. Taip pat negalima pamiršti ir terasos apšvietimo. Tai daugiau dėl patogumo, nei saugumo, bet taip pat būtina. Net ir tuo atveju, jei terasos statybų nė nepradėjote, apšvietimas turėtų būti atvestas anksčiau, tad tokius sprendimus reikia priimti apgalvotai, dar prieš aplinkos tvarkymo darbus.

Galima drąsiai teigti, jog apšvietimo kieme nebūna per daug. Galite apšviesti gėlynus, miško tankmę, takelius ir visa, ką tik sugalvosite. Kadangi tokie sviestuvai turi jungiklius, galėsite patys nuspręsti, kada įjungti šviesas ir pasimėgauti jomis. Nepamirškite apgalvoti apšvietimo sprendimų dar pačioje statybų pradžioje, amt vėliau tai padaryti daug sudėtingiau, o ir pakeisti esamą situaciją kainuos brangiau. Jei yra galimybė to išvengti, pasinaudokite ja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *