Reikalinga informacija prieš įsigyjant kontaktinius lęšius

Šiuo metu kontaktinių lęšių paklausa labai didėja. Žmonės nešiojantis akinius vis dažniau nori nešioti akinius nuo saulės, aktyviai sportuoti bei maudytis, todėl suteikia pirmenybę kontaktiniam lęšiui. Nors yra nemažai nuomonių ir mitų apie kontaktinius lęšius, jie yra pati patogiausia ir moderniausia akių korekcijos priemonė. Šiuolaikinių minkštų kontaktiniai lęšių išradėjas yra čekų chemikas Otto Wichterle. Jais naudojasi daugiau nei 125 milijonų žmonių, o jų gamybos technologijos gerokai žengė į priekį , todėl užtikrina maksimalų komfortą žmogaus akiai ir pagalba jo regai. Populiariausieji minkštieji kontaktiniai lęšiai, kieti dujoms pralaidžios linzės, lęšiai astigmatikams ir net spalvoti lęšiai. Kadangi šiuo metu yra daugybė kontaktinių lęšių rūšių, dėl to pasirinkimas yra labai platus. Bet ar kontaktiniai lęšiai tinka visiems? Ar lęšiui skirtas dėmesys nėra perdėtas ir išpūstas? Ar jie iš tiesų yra tokie geri?

Kad žinoti, kiek laiko galite nešioti kontaktinius lęšius, turite žinoti jų gaminimo medžiagą. Linzės, pagamintos iš hidrogelio yra geriausios ir populiariausios, o tokius lęšius galima nešioti 8-12 valandas per parą. Naktį juos turite nusiimti. Taip daroma todėl, kad vis tiek yra nepakankamas deguonies pralaidumas, todėl nusiėmus juos nakčiai saugosite savo sveikatą. Silikono hidrogelio lęšiai yra naujausioji medžiagų karta ir pasižymi itin dideliu deguonies pralaidumu. Tokius lęšius galite nešioti net iki 30 parų be jokio vargo. Lęšių gamybos medžiagos yra biosuderinamos, todėl puikiai prisitaiko prie žmogaus akies. Pasitarę su savo akių priežiūros specialistu ir atlikę reikiamus tyrimus nuspręsite, kokie lęšiai jums yra patogiausi ir kokius norėsite nešioti kiekvieną dieną.

Daugelis mano, kad nešioti kontaktinius lęšius yra nesaugu ir nesveika. Vos tik žmonėms pradėjus nešioti pirmuosius, dar ne ištobulintus kontaktinius lęšius, grėsmė pažeisti savo akį buvo reali. Tačiau naujausiųjų technologijų dėka šį grėsmė jau yra praeityje. Žmonių dažniausiai nešiojamos linzės buvo tokios, kurių naudojimosi trukmė buvo nuo 6 iki 12 mėnesių. Pagrindinės senųjų lęšių neigiama savybė – nepakankamas deguonies pralaidumas, kenkiantis akies sveikatai. Šiuolaikiniai kontaktiniai lęšiai yra be galo patogūs, o jų gamybos medžiagos užtikrina, kad akis gauna pakankamą kiekį deguonies ir nekelia jokios grėsmės jūsų akių ir kitų audinių sveikatai.

Kontaktiniam lęšiui skiriamas dėmesys ir dėl plačios didžiausių lęšių gamintojų paklausos jų prieinamumas vis didėja. Jie jau nėra nedaugeliui prieinamas patogumas, o kasdienio poreikio prekė. Nors lęšiui ir jo priežiūrai reikia skirti nemažai laiko, šiuolaikiniai kontaktiniai lęšiai užtikrina kokybę už prieinamą kainą.Tačiau jei nenorite valyti, dezinfekuoti arba tiesiog nešioti vienų kontaktinių lęšių ilgą laiką, galite įsigyti lęšius vienai dienai. Kasdien nešiosite naujus lęšius, o prieš miegą sunešiotus paprasčiausiai išmesite. Taip galėsite nesirūpinti lęšiui reikalingu valymu ir priežiūra ir sutaupyti laiko.

Už informaciją dėkojame Lensor specialistams.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *