Neįvertinta greitos paskolos pagalba

Per pastaruosius metus klientai jau spėjo įvertinti vartojimo paskolų intetnete privalumus ir trūkumus. Ne paslaptis, kad ir pati idealiausia paslauga gali turėti trūkumų. Tai yra ir su vartojimo paskolomis, kurių dabartinė palūkanų norma nėra konkurenciškai patraukli finansų rinkoje. Po įsigaliojusio vartojimo kredito įstatymo, greitos paskolos atpigo iki dviejų šimtų procentų metinių palūkanų, bet pastaroji kaina negali konkuruoti su komercinių bankų pateikiamomis palūkanomis. Kodėl taikomos kainos smulkiosioms paskoloms yra tokios didelės ir kokia jų mažėjimo perspektyva?

Pasak finansinių paslaugų rinkos ekspertų tokią gana aukštą kainą lemia kai kurie aspektai, susiję su paslaugos suteikimo kaštais. Kiekvienas kreditorius nuo šiol yra įpareigotas atsakingai vertinti klientų asmeninį mokumą, kuris atliekamas pasitelkiant įvairias mokamas duomenų bazes. Kadangi paskola suteikiama trumpam laikui, dažniausiai iki 30 dienų termino, klientas gražinęs ją suėjus terminui kreipiasi dėl naujos paskolos suteikimo. Kreditorius privalo iš naujo vertinti kliento mokumą, atlikti kitas su pinigų išmokėjimu susijusias procedūras, kurios yra sąlyginai brangios tokiam trumpam periodui suteikiamai paslaugai. Siekdama padengti patirtas paskolos išdavimo išlaidas ir tuo pačiu uždirbti pelno, įmonė nustato aukštesnes palūkanas nei kitų įstaigų suteikiamų paskolų. Būtina atkreipti dėmesį į tai, kad palūkanų norma priklauso nuo termino ir išduodamos pinigų sumos. Kuo suma yra didesnė, o terminas ilgesnis, palūkanos pinigine išraiška klientui kainuos daugiau. Todėl protingai besielgiantis klientas, įvertinęs visas šias aplinkybes ir savo asmeninę finansinę padėtį, privalo stengtis kaip galima anksčiau padengti susidariusią skolą, taip patirdamas kuo mažiau nuostolių. Pavėlavus sugrąžinti greitą paskolą ir toliau yra skaičiuojamos palūkanos, nustatytos sutartyje. Be to, atsižvelgiant į sutarties sąlygas, klientui gali būti taikomos netesybos, įkainojamos delspinigiais nuo susidariusios skolos sumos. Pesimistiškiausiu atveju skola gali atsidurti išieškotojų žinioje arba teisme. Išlaidų suma gali išaugti dvigubai, tačiau taip neatsitiks, jeigu klientas yra linkęs bendradarbiauti su kreditoriumi.

Nors paskolos internetu yra pakankamai brangios, tačiau jų suteikiama trumpalaikė nauda gali išgelbėti nuo ilgalaikių rūpesčių. Tai nėra kasdienė paslauga, kuria nerekomenduojama naudotis kaskart pritrūkus lėšų ne pirmojo būtinumo prekėms ar paslaugoms. Smulkios paskolos gali būti naudojamos padengti tik pačioms būtiniausioms išlaidoms ir žinant, kad už ją bus atsiskaityta po nustatyto termino. Įvertinus visus finansinių paslaugų teikiamus pranašumus, galima įžvelgti teigiamą pusę ir ekonominę paslaugos naudą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *