11 faktų apie kvepalus, kurių tikrai nežinojote.

1.    Moterys jaučia kvapus stipriau nei vyrai. Taip yra todėl, nes moters smegenyse yra 50% daugiau uoslės jutiklių. Todėl kai kitą kartą jūsų vaikinas neužuos jūsų naujo kvapo, nekaltinkite jo. Visa tai ne dėl jo nedėmesingumo, o dėl fiziologijos kaltės.

2.    Geri kvapai padaro jūs laimingais. Daugumos tyrimu metu buvo įrodyta, jog geri kvapai ir puiki nuotaika koreliuoja tiesiogiai. Todėl niekada neieškokite kur kvepalai pigiau – rinkitės tik jau patikrintus, kokybiškus variantus, kadangi nuo to priklauso jūsų ir aplinkinių nuotaika.

3.    Kiekvienas žmogus turi savo savitą kvapą. Kaip ir unikalius pirštų atspaudus, kiekvienas žmogus turi savitą savo kvapą. Deja, prie jo taip priprantame, jog patys negalime to užuosti. Tačiau būtent dėl šio faktoriaus tie patys kvepalai, naudojami skirtingų žmonių, gali kvepėti kiek skirtingai.

4.    Kvapas, kuris kvepia visiems: citralija. Tai citrusinio poskonio kvapas, plačiai naudojamas beveik visų kvepalų gamyboje.

5.    Mes užuodžiame mūsų smegenų, ne nosies pagalba. Taip, kvapų receptoriai esti nosyje, tačiau pats kvapas atpažįstamas tik mūsų smegenyse.

6.    Mūsų smegenys gali atpažinti iki 10000 skirtingų kvapų.

7.    Kvepalų sudėtis nesikeičia jau daug amžių. Visų kvepalų sudėtyje jau nuo seno esti alkoholis ir vanduo. Tam, kad suteikti norimą kvapą, tiesiog naudojami skirtingi eteriniai aliejai.

8.    Mūsų uoslė lengvai prisitaiko prie bet kokio kvapo. Mokslininkai įrodė, jog mūsų nosies receptoriai nustoja atpažinti tą patį kvapą po dviejų įkvėpimų. Todėl net ir būdami labai kvapnioje aplinkoje ilgainiui pradedame neužuosti jokių kvapų.

9.    Kvapai gali sukelti prisiminimus. Per pirmuosius 10 gyvenimo metų užuosti kvapai amžiams išlieka mūsų atmintyje. Juos užuosdami iš naujo, pažadiname savo prisiminimus.

10.  Jeigu purkšite kvepalus ant plaukų, jie laikysis ilgiau. Dėl nuolatinio plaukų riebalavimosi, kvepalai geriau laikosi, stipriau kvepia. Taip yra todėl, jog eteriniai aliejai, esantys kvepaluose, puikiai tirpsta riebaluose.

11.  Uoslė yra treniruojama. Kuo dažniau bandysite užuosti įvairius skirtingus kvapus, tuo geriau juos atsiminsite, geriau gebėsite juos segmentuoti.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *