Vairuotojau,- ar jau pasiruošei žiemos sezonui?

Vairavimas šaltuoju metų laikotarpiu be jokios abejonės kelia daug daugiau iššūkių. Tai ne tik prastesnės oro sąlygos, prie kurių reikia prisitaikyti, bet ir automobilio paruošimas. Keliuose labai svarbu tinkamai įvertinti pasitaikančias situacijas bei mokėti į jas sureaguoti. Galima drąsiai teigti, jog kritinės situacijos metu išties daug lemia vairuotojo reakcija bei įgūdžiai, tačiau ne tik šie aspektai yra svarbūs. Verta pabrėžti ir tai, jog techniniai automobilio aspektai yra ne ką mažiau svarbūs, tad į juos atkreipti dėmesį tiesiog būtina. Ratų montavimas Kaune – vienas iš pirmųjų aspektų, kuriuo teks pasirūpinti. Vasarinių padangų keitimas žieminėmis yra būtinas, tad turite tai padaryti laiku ir žinoma pasirūpinti, jog žieminės padangos atitiktų visus keliamus reikalavimus. Lietuvoje daugelis vairuotojų renkasi ne tik dėvėtus automobilius, bet ir padangas, tačiau dėl tokio pasirinkimo vertėtų sudvejoti. Esate pasiruošę rizikuoti ne tik savo, bet ir kitų eismo dalyvių saugumu? Rinksitės pigesnes, kad ir nekokybiškas padangas vien tam, jog sutaupytumėte? Gerai pagalvokit ar galimi eismo įvykio padariniai yra verti keliasdešimt eurų, kuriuos sutaupysite.

Tiesa, žieminės padangos nėra vienintelis šaltojo meto atributas. Nepamirškite įvertinti, jog bet koks gedimas, kuris nustatytas jūsų automobiliui, kritinės situacijos metu gali būti svarbus. Šiuo atveju reikėtų pabrėžti tai, jog važiuoklės remontas Kaune yra dar viena užduotis, su kuria derėtų susidurti. Net ir tuo atveju, jei manote, jog jūsų automobilio važiuoklė yra tiesiog nepriekaištinga – verta ją patikrinti dar kartą. Atvejai, kai automobilis ima leisti pašalinius garsus kartais gali būti jau įsisenėjusių gedimų rodiklis, tad geriau to išvengti ir atrasti problemą pačioje jos atsiradimo stadijoje. Tik taip prižiūrėdami savo automobilį būsite tikri, jog dėl savo ir kitų eismo dalyvių saugumo padarėte viską, kas įmanoma. Kalbant apie automobilio paruošimą žiemai, negalima pamiršti ir tokio paprasto dalyko, kaip langų valymo skysčio keitimas. Galbūt daugeliui tai atrodo savaime suprantamas aspektas, na o galbūt tai vertinate kaip ne itin svarbų pasirengimo žingsnį. Visgi, turėkite omenyje tai, jog matomumas keliuose žiemą ir taip itin suprastėja, tad tikrai nereikia situacijų, kai jį prastina nešvarus stiklas. Jei priekyje važiuojantis automobilis jums aptaškys langus, na o skystis, kuris dar likęs po vasaros, bus užšalęs – jums neliks nieko kito, kaip tik stoti ir bandyti nuplauti langą su turimu vandens buteliuku. Nenorite patekti į tokią kuriozišką situaciją? Pradėkite ruoštis žiemos sezonui jau dabar.

Kiekvienas vairuotojas kelyje prisiima atsakomybę už savo veiksmus. Važiuodami gatve jūs esate atsakingi ne tik už save ir kitus automobilio keleivius, tačiau ir kitų automobilių vairuotojus. Viena klaida ar sudėtingesnė situacija gali privesti iki skaudos auto įvykio, tad norėdami to išvengti, turėtumėte jau dabar pradėti ruošti automobilį žiemai ir stengtis, jog jis būtų kiek įmanoma labiau techniškai tvarkingas

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *