Viskas gyvūnams

Gyvendamas žmogus per daugybę metų atprato būti vienas. Visi ieškome sau antrosios pusės, draugų. Turbūt mažai kam yra priimtina vienatvė. Juk tai nėra pats maloniausiai jausmas, kuomet tenka leisti laiką vienam, neturi su kuo pasikalbėti, kam pasipasakoti. Vaizdas tikrai ne koks. Jau nuo seno, žmogus pradėjo prisijaukinti gyvūnus. Iš pradžių tai buvo pagalbininkai atliekant sunkius ūkio darbus, gyvūnai tarnavo kaip transporto priemonė ir t.t. Keičiantis laikams, gyvūnai įgijo ne tik puikaus pagalbininko paskirtį, tačiau palaipsniui jie tapo lyg žmonių draugai. Šunis, kates pradėta laikyti namuose ne tik dėl grožio ar jaukumo, bet, kad žmogui pradėjo kažko šalia trūkti. Nuo to laiko viskas gyvūnams, kurie auginami namie, buvo leidžiama. Jie nedirbdavo sunkių darbų, galėdavo kartu su šeimininku gyventi.

Šiandien situacija yra labai panaši. Žmonės auginti namuose pradėjo dar daugiau įvairių gyvūnų rūšių. Auginami ne tik šunys ar katės, bet ir įvairūs egzotiniai gyvūnai kaip iguanos, gyvatės, driežai. Žmonės augina įvairius graužikus, šliužus, vorus, dekoratyvines kiaules ir daugelį kitų. Tai yra įprasta ir niekam nuostabos jau nebekelia. Kiekvienas šeimininkas turėdamas tokį augintinį, visiškai už jį atsako, – tai lyg jo „vaikas“, kuriuo jis turi rūpintis, prižiūrėti ir netgi auklėti. Priežiūrai šiandien žmonės gyvūnams tikrai nieko negaili. Dauguma geriau liks patys be kąsnio, tačiau savo mažuosius draugus tikrai pašers ir jais pasirūpins. Visgi vien maisto nepakanka, yra daugybė kitų priežiūros priemonių, kurių asortimentas tiesiog stebina. Tai įvairūs šampūnai, vaistai, specialios šukos, apykaklės, guoliai bei daugelis kitų prekių ir tai viskas gyvūnams. Šeimininkai tikrai negaili tam išlaidų ir kaip priklauso didžioji dalis jų rūpinasi savo draugais ir augintiniais.

Visgi kalbant apie gyvūnus, nepakanka investuoti tik į jų priežiūrą, t.y. maistą, vaistus, išvaizdą ir t.t. Gyvūnas kaip ir žmogus, jam gali nutikti ir blogų dalykų, nepaisant rūpinimusi juo. Ar žinojote, jog savo augintinius galite drausti lygiai taip pat kaip save? Visi norime, jog mūsų augintiniui nenutiktų nieko blogo, jog jis augtų sveikas ir neštų mums daug džiaugsmo. Puiki išeitis apsisaugoti nuo nelaimių yra gyvūnų draudimas. Jeigu nutiktų kažkas blogo, jums nereikėtų papildomų investicijų į gyvūną, pavyzdžiui jeigu jį partrenkė automobilis. Tokiu atveju gydymo išlaidas padengs draudimo bendrovė. Taip sumažėja daug rūpesčių. Visuomet svarbu apsisaugoti nuo nelaimių iš anksto, tuomet neteks gailėtis, kad to nepadarėte anksčiau.

1 thought on “Viskas gyvūnams

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *