Vėdinimo sistemos automatika

Žmonija plečiasi, stato daugybę įvairios paskirties pastatų – gyvenamuosius namus, kavines, biurus… Visgi ne visuomet yra kreipiamas dėmesys į vieną pagrindinių aspektų statybų klausimu, tai vėdinimo sistemos. Dažnai patalpose pradeda kauptis drėgmė, trūksta oro. Šis seniai pastebėtas reiškinys pavadintas „ligoto pastato sindromu“. Juk didžiąją dienos dalį praleidžiame patalpose, o ne gryname ore. Nesirūpinant ventiliacijos oro sistema, esant prastai oro cirkuliacijai, oro kokybė prastėja. Žmogus, per vieną valandą turi gauti 15 kubinių metrų lauko oro. Visgi pernelyg užsandarinti pastatai šį veiksnį stabdo, nes nevyksta natūrali ventiliacija. Tam būtina vėdinimo sistemos automatika. Šioje vietoje taupyti tikrai nereikia. Visuomet reikia rūpintis savo ir kitų sveikata, kuri yra didžiausias kiekvieno iš mūsų turtas.

Daugelis patalpas vėdina pradarydami langus, ortakius, tačiau tai nėra itin efektyvus vėdinimo būdas. Tam skirta yra vėdinimo sistemos automatika, kurios dėka į patalpas patenka ne tik reikiamas šviežias oras, bet taip pat ir šiltas. Susikaupusi drėgmė ar nė vieno iš mūsų nelaukiamas užklupęs pelėsis, tai ženklas, jog reikia itin susirūpinti vedinimo sistema. Nuo to priklauso jūsų sveikata. Dažnai šiuo klausimu yra taupoma ir deramai neinvestuojama ir tapi daroma žmonių sveikatos kaina. Negaudamas šviežio oro, žmogus būna mieguistas, prastai jaučiasi. Atsižvelgiant į šiuolaikines technologijas, vėdinimas yra būtinas per langus, o per vėdinamas angas turėtų būti išmetimas. Tikrai visi pastebi, jog sudėjus plastikinius langus, kas šiais laikais yra labai populiaru, dingsta natūrali ventiliacija, nes viskas pernelyg užsandarinama. Atidarius langą vėdinimui, į vidų patenka daugiau šalčio nei šviežio oro. Norint, kad oro ventiliacija būtų derama ir oras patektų į patalpas, tam daromos vėdinimo sistemos.

Neatsiejama vėdinimo sistemų dalis yra plieniniai ortakiai. Ventiliacijos angos ir vamzdynai pritaikomi pagal patalpų dydį, naudojimo paskirtį. Susibūrimo vietoje būtinas gryno oro palaikymas, cechuose – dulkių filtravimas ir t.t. Tam tikras vėdinimo sistemos ir ortakių specifikacijas numato gamintojas arba platintojas. Ventiliavimo sistemos bendrus reikalavimus įmonėse ar įstaigose numato darbo vietos taisyklės ir reglamentai. Taip pat yra įrengiamos savadarbės vėdinimo sistemos virtuvėse, kurių dėka pašalinami garai, susikaupę maisto gamybos metu. Vėdinimas, tai itin svarbus procesas, kurio metu pašalinamas panaudotas oras ir jis pakeičiamas šviežiu lauko oru. Šio proceso metu, esant būtinybei, oras yra filtruojamas, nusausinamas  ar sudrėkinamas, atvėsinamas ar pašildomas. Būtent tokia oro kaita uždaroje erdvėje užtikrina mums visiems reikiamas sąlygas patalpose.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *