Dažų skirtumai ir kategorijos

Aplinka, kuri mus supa, turi įtakos mūsų savijautai, energingumui bei emocijoms. Mokslininkai nustatė, jog spalvos turi didžiulę galią žmogui, tad labai svarbu save apsupti reikiamais atspalviais. Visiems gerai žinoma, jog namuose derėtų laikytis šviesių tonų, mat būtent jie sukuria teigiamą atmosferą. Juodos sienos ne tik nepraktiškos, tačiau ir skleidžia neigiamą energiją. Taigi, savo namuose stenkitės išlaikyti šiltus tonus, kurie prisidėtų prie geros emocinės būsenos. Atėjus laikui perdažyti namų sienas, jums bus reikalingi dazai. Šioje vietoje rinksitės ne tik spalvą ar gamintoją, tačiau ir atitinkamą formulę. Kaip žinia, kiekvienam daiktui reikia skirtingo tipo dažų, būtent jį ir reikės pasirinkti. Tai neturėtų būti sudėtinga užduotis, mat parduotuvėse gausu konsultantų, galinčių pagelbėti. Visgi, jei pirksite internetu, reikės kliautis tik savo žiniomis bei turima informacija. Taigi, į ką reikia atkreipti dėmesį? Kaip išsirinkti tinkamus dažus? Štai keli pagrindiniai aspektai.

Pradėkime nuo svarbiausio – dazai gali būti skirti lauko arba vidaus darbams. Taigi, jei perkate prekę, turite žinoti, kam ją naudosite, nes ji negalės pasitarnauti kelioms funkcijoms su skirtingomis aplinkos sąlygomis. Būtent aplinkos veikimo sąlygos ir yra pagrindinis faktorius, kuris lemia šį skirtumą. Vidaus patalpų dažus būtų galima suskirstyti į atsparumo klases, kurios apibūdina galimybę kontaktuoti su vandeniu. Pirmoji, pati aukščiausia klasė yra itin atspari vandeniui ir plovimui. Jei nežinote, kaip atrodo tokio tipo dažais nudažyta siena, pabandykite įsivaizduoti ligoninių patalpas. Būtent joms yra naudojamas toks pagrindas. Dar yra dvi klasės, kurios išsiskiria savo atsparumu vandeniui, tad visa tai priklauso nuo to, kokio rezultato siekiate savo namuose. Jei norite turėti galimybę plauti atsiradusius nešvarumus, jums reikalingi atsparesni dažai.

Lauko objektams skirti dazai taip pat skiriasi. Galima išskirti tai, jog vieni jų yra matiniai, kiti blizgūs. Taip pat skirtingi padengimo būdai, atsparumas aplinkos veiksniams bei paviršius ant kurio jie yra naudojami. Tai reiškia, jog turite tiksliai žinoti, kokį objektą planuojate dažyti. Tai gali būti malkinė, namo fasadas, tvora ir t.t. Taip pat kai kurie lauko dažai išsiskiria tuo, jog suvienodina paviršių. Tai ypač tinka pastatų renovacijų metu, kai dažomas paviršius yra šiek tiek nelygus ir norite tai paslėpti. Taigi, tai yra pagrindiniai skirtumai bei aspektai, kurie jums padės išsirinkti reikiamą produktą. Jei norite sutaupyti pinigų, visada rinkitės internetinių parduotuvių prekes. Jų kainos ženkliai mažesnės nei prekybos centruose, na o kokybė tikrai nenusileidžia. Vienintelis trūkumas – konsultacijų nebuvimas. Visgi, tai galima labai paprastai išspręsti. Jums tereikia susisiekti su prekę parduodančia įmone ir susitarti dėl vizito. Jo metu galėsite išsiaiškinti pagrindinius skirtumus, dar kartą apžvelgti spalvų paletes ir priimti tinkamą sprendimą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *